קוני Asos מחזירים יותר פריטים עם עליית יוקר המחייה

Asos הזהירה כי הרווחים לשנה שלמה יירדו בחדות כאשר לקוחות חסרי מזומן יחזירו יותר פריטים לקמעונאי הבגדים המקוון.

 

החברה מסרה כי בעוד המכירות עלו בשלושת החודשים עד סוף מאי, הרווח נפגע מ"לחצים אינפלציוניים על הצרכנים".

 

סמנכ"ל התפעול של Asos, מאט דאן, אמר שזה "מוקדם מדי" לומר כמה זמן ההתנהגות הזו תימשך.

 

אבל החברה צופה שהרווח המתואם לפני מס יירד בין 20 ל-60 מיליון ליש"ט.

 

זה הרבה מתחת לתחזית של אסוס בינואר כשאמרה שהרווח השנתי אמור להגיע בין 110 ל-140 מיליון ליש"ט, וירידה חדה משנת הכספים הקודמת שבה הגיע ל-193.6 מיליון ליש"ט.

 

Asos אמרה כי שיעור ההחזרות הגבוה יותר מוסיף לעלויות המחסן והמשלוח. היא אמרה שהרווח יושפע אם היא תצטרך להוריד מחירים כדי להעביר סחורות.

 

במהלך שלושת החודשים עד 31 במאי, Asos אמרה שהמכירות עלו ב-4% ל-987.9 מיליון ליש"ט, מונעת על ידי בריטניה וארה"ב ופתרון בעיות שרשרת האספקה ​​שעקפו את הביצועים שלה במחצית הראשונה של השנה. זה "הוביל לשיפור פרופיל המלאי ולהגברת החידוש והזמינות".

 

אבל מר דאן אמר: "מה שברור כעת, בהתבסס על העלייה המשמעותית בשיעורי ההחזרות שראינו, הוא שהלחץ האינפלציוני הזה משפיע יותר ויותר על התנהגות הקניות של הלקוחות שלנו".

 

מחיר מניית Asos צלל ב-15% לשפל של 12 שנים של 987.5p בעקבות העדכון.

 

גם קמעונאית הבגדים המקוונת N Brown אמרה שהאינפלציה העולה – שהגיעה לשיא של 40 שנה באפריל – השפיעה על אמון הצרכנים מאז תחילת שנת הכספים שלה, כאשר מכירותיה ירדו ב-2.1% ל-165.1 מיליון ליש"ט ברבעון הראשון.

 

"היקפי המכירות מאז תחילת שנת הכספים היו רכים יותר, ומשקפים לחצים שונים מתועדים היטב על אמון הצרכנים, שאינם מראים סימני ירידה בטווח הקצר", אמר מנכ"ל N בראון, סטיב ג'ונסון.

 

"ככל שהלחצים הללו נמשכים, אנו מצפים שסביבת המסחר תישאר מאתגרת ולכן נמשיך לנקוט בפעולות כדי למתן את ההשפעות בכל מקום אפשרי".

 

בינתיים, אסוס הודיעה שמצאה מנכ"ל מחליף לאחר שניק בייטון התפטר באוקטובר האחרון. קצין המסחר הראשי חוסה אנטוניו ראמוס קלמונטה מקבל על עצמו את התפקיד העליון עם תוקף מיידי. הוא הצטרף לאסוס לפני כמעט 18 חודשים מהסלסה ג'ינס של פורטוגל.

 

Asos גם מינתה את יורגן לינדמן ליו"ר החדש שלה. מר לינדמן, שהוא דירקטור לא בכיר, ייקח את התפקיד מאיאן דייסון שיסיים את תפקידו ב-1 באוגוסט.

מאמרים נוספים