איך לדבר עם החברים שלך על כסף?

הגדר ושתף את הגבולות הפיננסיים שלך

עם הלחץ של המדיה החברתית, יש אנשים שמתמודדים עם FOMO (פחד מהחמצה). מי רוצה להיות החבר היחיד שנשאר מחוץ לתמונות הקבוצה ולתמונות הסלפי המטורפות? אבל ככל הנראה כיף לך עם החברים שלך, אתה לא תמיד יכול להגיד כן לכל הרפתקה דחף. לפעמים בראנץ' בירה ללא תחתית ביום שבת או חופשת סוף שבוע במורד החוף פשוט לא מתאימים לתקציב שלך.

 

זה יכול להיות קשה להגיד לא כשזה קורה. אבל תקשורת ברורה עם החברים שלך חשובה. נסה להגדיר ציפיות מההתחלה אם אתה יכול. אם לא, בדוק דרכים לספר להם כשמשהו נמצא מחוץ לטווח המחירים שלך. כל עוד הם יודעים, חבר טוב יעשה כמיטב יכולתם לכבד זאת. בנוסף, אתה תמיד יכול לחשוב על חלופות זולות יותר שעושות את כולם מרוצים.

 

לדוגמה, אם השתמשת בקופון הנחה כלשהו, ​​שתף אותו עם חבריך. כל שעליך לעשות הוא להתקין תוסף ותתעדכן בקודים חדשים מדי יום.

אל תדחוף את החברים שלך מעבר לרמת הנוחות שלהם

זכרו: כסף הוא לרוב אישי. זה לא נושא שקל להעלות אותו כלאחר יד. רוב האנשים ירגישו חוסר ביטחון או חרדה בכל הנוגע לנושא.

 

אם החברים שלך מכניסים אותך ומספרים לך על ההיסטוריה הפיננסית שלהם, זה נהדר! אבל אתה לא זכאי למידע הזה. לא היית רוצה שהם ילחצו עליך. כמו כן, אם הם בוחרים לא לשתף, או לשתף רק מעט, כדאי לכבד אותם.

 

בדוק איתם ועם גבולות השיחה שלהם מדי פעם. ככל שהזמן יעבור, הם עשויים להחליט להיפתח לאט לאט.

 

מעניין: חסכו כסף בהזמנת מלון דרך הקישור https://couponchik.co.il/booking-coupon/.

נסו להימנע מהשוואות

כשאתה מדבר עם החברים שלך על כסף, זה כמעט קל מדי להשוות את עצמך לאחרים, בין אם זה זר ברחובות או בן לוויה קרוב. זה כמעט כמו טבע שני לערוך השוואות, מאיך שאנחנו מתלבשים ועד איך אנחנו מדברים. אז, באופן טבעי, אנחנו מרגישים חוסר ביטחון לגבי ההבדלים בין המצב הכלכלי שלנו ושל החברים שלנו.

 

קל לומר, "אל תשווה". אבל כולנו יודעים שזה קשה לבצע בפועל. אז במקום זאת, תן לעצמך לעשות תצפיות אישיות. אתה יכול להכיר בכך שהדברים עשויים להיות שונים בינך לבין חבריך מבחינה כלכלית. הצרות מגיעות כשאתה נותן לזה להשפיע על איך שאתה מרגיש כלפיהם או כלפי עצמך. זכור: המסע הפיננסי של כל אחד הוא ייחודי. כל מה שחשוב זה איך אתה מרגיש לגבי שלך.

בשורה התחתונה

ניסיון לדבר עם החברים שלך על כסף מרגיש כאילו זה צריך להיות פשוט. "כמה אתה מרוויח בתחום שלך?" "כמה אני צריך לחסוך?" "מה לעזאזל השתתפות עצמית?" אבל זה עטוף בכל תחושה אפשרית. אנחנו אשמים בקניית קפה של 15 ש"ח מדי פעם, מדוכאים על החוב שלנו, כועסים על ה"טעויות" כביכול שלנו – הרשימה עוד ארוכה.

 

הדבר הקריטי שצריך לזכור הוא שאתה לא לבד. רוב האנשים נאבקים עם כספים בדרך זו או אחרת. החברים שלך אינם יוצאי דופן (לא משנה עד כמה קיר האינסטגרם שלהם נראה מושלם). אז למה לסבול בשתיקה? או לחגוג את הניצחונות שלך לבד? לשבור את הטאבו של "שיחת כסף" ולהפוך זאת לפעילות קבוצתית. אתה תופתע מכמה אתה לומד.

לעוד טיפים לחיסכון בכסף כנסו לבלוג של JEMIX בלחיצה כאן.

מאמרים נוספים