מאפייני מיקרופיגמנטציה באזור העפעפיים

עפעפים

מיקרופיגמנטציה אייליינר הינה טיפול מורכב אך בטוח היוצר איפור עיניים מסודר עם אפקט מתמשך. מיקרופיגמנטציה כזאת יוצרת מראה טבעי ואקספרסיבי גם ללא איפור. זה חוסך זמן הודות להיעדר הצורך לצייר חיצים מסודרים וסימטריים מדי יום.

כדי להבין את הטיפול זה יותר לעומק, עליך לעבור לימודי מיקרופיגמנטציה בצפון. ובמאמר ננתח את ההיבטים העיקריים.

מיקרופיגמנטציה מתבצעת בשלוש שיטות עיקריות: מילוי המרווח הבין-ריסי, חץ קלאסי, חץ עם הצללה.

 

ההבדל בין מיקרופיגמנטציה בשיטת "חץ" לבין-ריסית

מיקרופיגמנטציה בשיטת החצים נעשית באמצעות החדרת פיגמנטים מיוחדים בעור העפעפיים בצורת קו מוצלל או ברור המחקה חץ מצויר בעיפרון.

מיקרופיגמנטציה בין-ריסית היא מיקרופיגמנטציה של העפעפיים, שלא ניתן לייחסה לחץ הקלאסי. מומוחית המיקרופיגמנטציה מחדירה צבע בעפעף העליון מהריס הראשון ועד האחרון, מבלי לחרוג מגבולות שורת הריסים, תוך שמירה על המראה הטבעי ביותר. שיטה זו יוצרת אפקט של ריסים מאופרים ולא רק זה. בנוסף שיטה זו מעניקה צפיפות חזותית לריסים. הדבר ישמח ללא ספק את הלקוחות שהריסים שלהן דלילים. ההבדל העיקרי בין מיקרופיגמנטציה בין-ריסית לחץ הקלאסי הוא החדרת פיגמנט רק לאורך קו הריסים, ללא זנב בולט. איפור קבוע כזה פשוט בלתי בלתי נראה לעין על פניה של כל אישה. לא ניתן להבחין בין מיקרופיגמנטציה בשיטה זו לאיפור רגיל עם עיפרון. יחד עם זאת, נראה שלבנות יש באופן טבעי עיניים אקספרסיביות וריסים סמיכים.

 

התוויות נגד למיקרופיגמנטציה של העפעפיים

מיקרופיגמנטציה בעפעפיים מתאימה לגילאים וסוגי מראה שונים. העיקר הוא לבחור את הצורה והרוחב הנכונים של הקו.

 

עם זאת, ישנן מספר התוויות נגד שבהן לא ניתן לבצע את הטיפול:

* במהלך ההריון וההנקה;

*וֶסֶת;

* מחלות זיהומיות ודלקתיות של העיניים והעור;

* תגובות אלרגיות;

* מחלות כרוניות: סוכרת, אסטמה, אפילפסיה, אונקולוגיה, מחלות דם, איידס, אי ספיקת כבד וכליות וכו'.

אם מתוכננת ניתוח בלפרופלסטיקה (תיקון צורת האף), יש להימנע ממיקרופיגמנטציה, כי לפני הניתוח החץ נראה יפה ומטופח ולאחריו, בשל העובדה שחלק מהעור מעל העיניים מוסר במהלך ניתוח הבלפרופלסטיקה, החץ עלול לאבד את הצבע שלו ואף לשנות צורה, מה שיוביל לצורך להסיר את החץ עם לייזר או רמובר ולעבור את הטיפול שוב כדי ליצור חץ חדש.

 

איך מתנהל הטיפול

זו אחת השאלות הנפוצות ביותר לגבי האם כואב לעשות מיקרופיגמנטציה בעיניים. זה חל גם על הריסים והחץ הקלאסי וגם על חץ עם הצללה. העפעף הוא האזור הרגיש ביותר, ולכן המומחית משתמשת בהרדמה מקומית בצורת ג'ל, אשר משכך לחלוטין את הכאב. לאחר ההרדמה, המומחית מתחילה לבצע את הטיפול עצמו – להחדיר פיגמנט. ראוי לציין כי עוצמת התחושות הלא נעימות תלויה בהיבט הפסיכולוגי, ברוגע של הלקוחה ובמצב הרוח הנכון. לכן אחת הנקודות שצריך לעשות לפני טיפול המיקרופיגמנטציה הוא ההמלצה על "לישון טוב ולהירגע". זה, למרות שזה נשמע נדוש, זה באמת הכרחי.

 

בואו נדבר על הטיפול עצמו

הטיפול מורכב ממספר שלבים:

  1. בתחילה, מומחית המיקרופיגמנטציה מתשאלת את הלקוחה – מבהירה את הרצונות ואת התוצאה הסופית, הרצויה. לאחר מכן היא בוחרת את צורת הקווים, מתאימה את גוון הפיגמנט.
  2. השלב הבא הוא יצירת סקיצה של החץ העתידי. המומחית יוצרת אותו, מראה אותו ללקוחה ויחד הן דנות האם הכל מוצא חן ומתאים ללקוחה. אפשר ליצור ולמחוק סקיצה אינסוף פעמים לפני הטיפול.
  3. לאחר האישור המלא של הסקיצה, המומחית ממשיכה לטיפול עצמו, אך רק לאחר שהרדימה את העפעפיים במריחת ג'ל מקומית. הלקוחה עשויה להרגיש תחושת עקצוץ קלה, אך ללא כאב.
  4. בסיום הטיפול מומחית המיקרופיגמנטציה מורחת קרם מיוחד המגן על העור הפגוע מפני חיידקים וזיהומים.

כמה זמן ייקח הטיפול ליצירת חץ או מיקרופיגמנטציה בין-ריסית קלאסית? זה תלוי בכמה זמן נמשך התשאול, התיאום וכמה זמן לוקחת הכנת סקיצה. ההכנה יכולה להימשך בין 60 ל-80 דקות. הטיפול עצמו נמשך 20 עד 40 דקות. תלוי ברצון של הלקוחה לעשות רק בין-ריסי או בין-ריסי עם חץ קלאסי.

 

איך מתרחש הריפוי במיקרופיגמנטציה של חצים?

מיד לאחר ביצוע המיקרופיגמנטציה מופיעה נפיחות בעיניים.

הנפיחות נמשכת בדרך כלל לאורך היום ולאחר מכן פוחתת. הנחת חבישה (קומפרס) קרה יבשה עוזרת – היא מזרזת ריפוי. כמה זמן לוקח למיקרופיגמנטציה להירפא? זה תלוי בטיפול נאות לאחר ההליך. ישנן מספר המלצות שעל הלקוחה להקפיד עליהן לאחר הטיפול.

במשך 3-5 ימים יש צורך לטפל בעור עם "כלורהקסידין" 3 פעמים ביום. יש להשתמש בסבון אנטיבקטריאלי, ואפשר גם לשטוף את העיניים במים קרים בבוקר ובערב.

במהלך השבוע הראשון אסור להתאפר, ללכת לסאונה רטובה או יבשה, לשחות בגופי מים או בריכה, להשתזף, לשפשף או לגרד. אסור גם לקלף את הגלדים שנוצרו.

 

באילו מקרים נדרש תיקון של מיקרופיגמנטציה בעפעפיים?

התיקון מתבצע לא פחות מ-30 יום לאחר הטיפול הראשוני. הזמן המומלץ הוא כ-30-45 ימים לאחר ההליך. במקרים נדירים התוצאה של איפור קבוע בפעם הראשונה מעולה ואינה מצריכה תיקון. עם זאת, לרוב, לאחר ריפוי מלא, מופיעים פגמים כגון חללים, בליטות, כתמים, אסימטריות לא סדירות או צללים. מיקרופיגמנטציה יכולה לאבד 30-40% מאינטנסיביות הצבע, ואולי הלקוחה תרצה בכלל צבע עשיר יותר.

לאחר תיקון המיקרופיגמנטציה, ממש ניתן לראות איך מול העיניים החצים הופכים ליותר אינטנסיביים ורוכשים את הצורה הסופית, כמו גם מגיעים ל- 100% מהצבע הרצוי. לכן, יש צורך בתיקון לאחר טיפול המיקרופיגמנטציה הראשון- כדי שהמומחית תתקן את כל הפגמים.

 

כמה זמן מחזיקה מיקרופיגמנטציה של העפעפיים?

בהשוואה מיקרופיגמנטציה של השפתיים או הגבות, עור העפעפיים שונה מבחינת צפיפות האפידרמיס וזו הסיבה היחידה שמיקרופיגמנטציה באזור זה מחזיקה מעמד הכי הרבה זמן.

אבל בל נשכח שמשך העמידות של מיקרופיגמנטציה תלויה בגורמים רבים: טיפול נכון בעפעפיים לאחר מיקרופיגמנטציה, סוג העור, צבע הפיגמנט, חשיפה לקרינה אולטרה סגולה וגורמים נוספים. אפילו קצב חילוף החומרים בגוף – משפיע על משך עמידות איפור קבוע.

אף מומחית לא יכולה לומר בוודאות כמה זמן תחזיק מיקרופיגמנטציה של עפעפיים. משך הזמן הממוצע הוא 1.5 – 2 שנים, ואם אנחנו מדברים על ריסים, אז מדובר ב- 10-12 שנים.

 

איך לתקן חץ לא מוצלח על העפעף?

טעויות של המומחית או פיגמנטים רעים מקלקלים את החץ המצויר בפיגמנטים ומובילים לתוצאות לא נעימות – עבודה באיכות ירודה. זה יכול להיות:

*אָסִימֵטְרִיָה;

* שיטה שגויה של מיקרופיגמנטציה שמקטינה את העיניים ויזואלית ומכבידה את העפעפיים או אפילו מדגישה פגמים;

* קווים ארוכים מדי, רחבים או לא טבעיים;

* שינוי בגוון, בליטה של גוון ירקרק, כחלחל, אדמדם.

* פיגמנט שנפלט.

כדי לתקן חץ קלאסי לא מוצלח, מומחית מיקרופיגמנטציה צריכה לכסות את הישן או להסיר אותו לחלוטין. כדי להסיר את החץ הישן, ​​נעשה שימוש בלייזר, אשר יסיר את הפיגמנט ללא כאבים תוך טיפול אחד או יותר. מסיר באזור זה אינו מתאים, שכן החומצות שיש בו עלולות לפגוע בעור העדין של העפעפיים.

 

מיקרופיגמנטציה של העפעפיים יכולה להחזיק מספר שנים, היא לא דורשת טיפול המשך אחרי הריפוי, אבל ישנם דברים המשפיעים לטובה על אורך "חיי" החץ

*במהלך 10 הימים הראשונים יש להימנע מסאונה, טיפולי אדים, שחייה (אגמים, נהרות, בריכות שחייה), שיזוף בסולריום ובשמש.

 *פעילות גופנית הגורמת להזעת יתר אסורה למשך שבועיים. הזיעה עלולה לפגוע במיקרופיגמנטציה.

 * בתקופת ההחלמה אי אפשר להפעיל על העור השפעה מכנית – לגרד, לשפשף במגבת וכו'.

 * רחיצה אך ורק במים קרים.

 * העור לא צריך להיות יבש וסדוק יתר על המידה. אם בבוקר שמת לב שהעור יבש, מרחי קרם למשך כ- 30 דקות.

 * בקיץ יש להשתמש בקרם הגנה עם SPF 40.

 * אין למרוח איפור דקורטיבי במשך 10-14 ימים.

 * לא ניתן לסטות מהמלצות המומחית. יש להשתמש רק במשחות שקיבלת עליהן המלצה. כל האמצעים להאצת תהליך הריפוי (על בסיס אנטיביוטיקה, הורמונים, קורטיקוסטרואידים) אסורים.

 

מאמרים נוספים