טיפים איך לקצץ בעלויות ולחסוך כסף

הסר כל יוקרה מהתקציב שלך.

אם אתה מתקשה לחסוך כסף, זה המקום להתחיל. הרבה דברים שאנחנו לוקחים כמובן מאליו להוציא עליהם כסף הם הכל מלבד הכרחיים. אם אתה רוצה לשפר את מצבך הכלכלי, אז ביטול היוקרה מהחיים שלך הוא צעד ראשון טוב מאוד. זה לא מגביל במיוחד את איכות החיים שלך או את העבודה שלך. אולי יהיה לך קשה לדמיין את החיים בלי זולל הגז הישן שלך או חיבור הכבלים שלך, אבל תתפלאו כמה קל זה בעצם ברגע שתצליחו לנסות. הנה כמה הצעות כיצד להפחית את ההוצאות על מוצרי יוקרה: בטל חבילות טלוויזיה ואינטרנט מיותרות. עברו לתוכנית סלולרית זולה יותר. החלף את המכונית היקרה שלך במכונית שצורכת פחות דלק וזולה יותר לתחזוקה. מכור מכשירים אלקטרוניים שאינך משתמש בהם. קנה בגדים ורהיטים בחנות יד שניה.

מצא דירה זולה יותר.

עבור רוב האנשים, עלויות הדיור הן הסעיף הגדול ביותר בתקציב שלהם. בשל כך, אתה יכול לפנות סכום משמעותי לדברים חשובים אחרים, כמו החיסכון הפנסיוני שלך, על ידי חיסכון בעלויות הדיור. לא תמיד קל לבצע שינויים מהירים בבית, אבל אם יש לך בעיות תקציב אמיתיות, כדאי לשקול זאת. אם אתה שוכר, ייתכן שתוכל לנהל משא ומתן על שכר דירה נמוך מעט עם בעל הבית שלך. רוב בעלי הבית לא רוצים לקחת את הסיכון הכרוך במציאת שוכרים חדשים, כך שאם יש לך היסטוריה טובה עם בעל הבית שלך, יש לך סיכוי להשיג עסקה טובה יותר. אולי תוכל גם לקחת על עצמך משימות קטנות יותר בבית או בגינה תמורת שכר דירה מוזל. אם יש לך משכנתא להחזיר, דבר עם המלווה שלך לגבי מימון מחדש של ההלוואה. ייתכן שתוכל לנהל משא ומתן על ריבית טובה יותר אם היית אמין בעבר. נסה תמיד לשמור על תנאי המימון מחדש קצרים ככל האפשר. אולי אפילו תוכל לעבור לעיר זולה יותר.

תאכל בזול.

אנשים רבים מוציאים יותר מדי כסף על מצרכים. קל לשכוח את ההחלטות שלך להיות חסכני יותר כשאתה נהנה מארוחה מקסימה במסעדה האהובה עליך. אבל למרבה הצער, עלות האכילה והשתיה מצטברת מהר במיוחד כשהיא יוצאת משליטה. בעיקרון, זול יותר לקנות כמויות גדולות יותר, אז היזהרו מהצעות מיוחדות עבור חבילות בכמויות גדולות ורכישת אוגרים. אכילה בחוץ היא ללא ספק האפשרות היקרה ביותר, אז הקפידו לאכול בבית כמה שיותר כדי לחסוך בעלויות. לאכול זול אבל עם ערך תזונתי גבוה. במקום לקנות ארוחות מוכנות, צא לסיור במחלקת התוצרת בפעם הבאה שאתה עושה קניות. אולי תופתעו כמה זול לאכול בריא. לדוגמה, אורז חום הוא מזון ממלא ועשיר בחומרים מזינים שניתן להשיג בדרך כלל במחיר מציאה. היזהרו ממבצעים ומבצעים מיוחדים. חנויות מכולת רבות, במיוחד רשתות סופרמרקטים גדולות, מציעות הנחות וקופונים, אל תתנו להם לפוג! אתה יכול גם להשתמש בקופונים מהאינטרנט בעת קניות באינטרנט. אם אתה אוכל בחוץ באופן קבוע, הפסק מיד. בדרך כלל יותר זול להכין ארוחה בבית מאשר להזמין משהו דומה במסעדה. אם אתה מבשל בקביעות, תלמד גם מיומנות שימושית שתוכל להשתמש בה כדי לרצות חברים, לרצות את המשפחה שלך, או אפילו להרשים בדייט. אם המצב שלך באמת רציני, אז אל תפחד לנצל גם הצעות בחינם. בנקי המזון, בתי תמחוי ומתקנים דומים מציעים לאנשים ארוחות חינם לנזקקים. אם אתה זקוק לעזרה, פנה למשרד הרווחה המקומי שלך לקבלת מידע נוסף.

התרחק מהתמכרויות יקרות.

הרגלים רעים מסוימים אינם תואמים לחלוטין את תוכניות החיסכון שלך. במקרה הגרוע, הרגלים רעים הופכים להתמכרויות שאינך יכול להיפטר מהן ללא עזרה. גרוע מכך, רבות מההתמכרויות הללו מזיקות מאוד לבריאות שלך בטווח הארוך. אז חסכו מהארנק ומהבריאות שלכם את הצרות והתרחקו מלכתחילה מסמים וחומרים והרגלים ממכרים אחרים. אל תעשן. כיום אנו יודעים היטב אילו השפעות מזיקות יכולות להיות לעישון. סרטן ריאות, מחלות לב, שבץ ומחלות קשות רבות אחרות הוכחו כנגרמות בעיקר מעישון. סיגריות גם יקרות – חפיסה יכולה כעת לעלות בקלות 5 עד 7 יורו. אל תשתה אלכוהול יתר על המידה. בירה או שתיים עם חברים בהחלט לא יכולות להזיק, אבל שתייה קבועה ו/או מופרזת עלולה להוביל לבעיות חמורות בטווח הארוך: מחלת כבד, תפקוד מוחי לקוי, עלייה במשקל, הזיות ואפילו מוות. לבד מהעובדה שהתמכרות לאלכוהול יכולה להיות גם נטל כלכלי עצום. אל תשתמש בסמים סמים כמו הרואין, קוקאין או אמפטמינים הם מאוד ממכרים ויכולים להיות להם מגוון השפעות מזיקות מאוד או אפילו קטלניות. הם גם הרבה יותר יקרים מאלכוהול או טבק. ידוע שמכורים לקוקאין מפורסמים מוציאים יותר מ-1,500 דולר ליום על התמכרותם לקוקאין לפעמים. אם אתה צריך עזרה בהפסקת התמכרות, אל תהסס להתקשר ליועץ התמכרות. אתה יכול למצוא את המספרים המתאימים באינטרנט או בספר הטלפונים.

 

מאמר זה נכתב בשיתוף עם https://promocode1.com/.

מאמרים נוספים